Appuyez et faites glisser pour voir
Product Details
⭐
Overview
| Engine Type | Gen III/Gen IV LS |
| Part Type | Pistons |
| Bore Size | 4.080" |
| Pin Size | .927" |
| Stroke | 4.000" |
| Piston Style | FLAT TOP |
| Piston Volume | 3.0cc |
| Rod Length | 6.125" |
📋
Product Specifications
Brand
Diamond Pistons
Btr Sku
21517-RS-8
Engine Type
Gen III/Gen IV LS
Height
5.000000
Length
28.000000
Part Type
Pistons
Piston Bore Size
4.080"
Piston Pin Size
.927"
Piston Stroke
4.000"
Piston Style
FLAT TOP
Piston Volume
3.0cc
Rod Length
6.125"
Weight
18.000000
Width
12.000000



